Povýšení nudných kusů

Střapatý přehoz

19.10.2015

Znáte to – koupíte si nějaký obyčejný přehoz přes postel, protože nechcete, aby návštěvy viděly vaši rozvrtanou postel s pyžamem. Ale pak je vám líto, že tím schováte to krásné barevné povlečení, které jste si nadělili k minulým Vánocům. Řešením může být ozvláštnění původně nudného přehozu nějakou efektní drobností.

DSCN7950

Můžete zkusit přehoz prošít (tomu se budeme věnovat v některém z pozdějších příspěvků) anebo využít zbytky vln co máte doma a obšít ho barevnými rozjásanými střapečky. Ano ano, i já jsem musela dolovat v paměti, jak že se ty střapce dělají (na základce jsme je dělali furt, ale to už jsou léééta…), ale některé věci se prostě nezapomínají, stejně jako jízda na kole. A co je lepší – do tvorby můžete zapojit i děti, které se při výrobě střapečků zabaví klidně na dlouhou dobu.

DSCN7959

Výsledkem je “obarvený” přehoz, který vaši ložnici povýší na vyšší level (a zbavíte se tím těch zbytků vln, co doma syslíte už několik let, protože “se přece někdy ještě budou hodit”). Pokud žádné zbytky vln doma nemáte a přesto byste si chtěli přehoz se střapečkama vyrobit, není to žádný problém – můžete si u nás koupit celý set zahrnující i několik barev vlny a návod na výrobu střapců.

Klikni a přehoz ti vyrobí babička

 

Také by se vám mohlo líbit