Vyšívací babičky

Neumíte nebo nechcete tvořit?
Každý z našich výrobků si u nás můžete objednat už hotový. Můžete si také objednat i výšivku na přání, třeba na oblíbený kus oblečení.

Vaše peníze neskončí v Číně
Výrobu produktů zadáváme našim „vyšívacím babičkám“. Jejich práci honorujeme, ale často je pro ně největší odměnou právě to, že mohou někomu udělat radost. Svým nákupem tak zároveň uděláte dobrý skutek a potěšíte dámy, které ruční práce ovládají s lehkostí a bravurou pravých mistryň.

Zvládneme i větší zakázku, třeba pro vaši firmu.

Jak to funguje
Všechny výšivky zhotovujeme na zakázku, po objednání vám tedy pošleme e-mail s pravděpodobnou dobou dodání. Pokud na zhotovení spěcháte, prosím napište do poznámky v objednávce, kdy byste ji potřebovali.

Řadu našich výrobků si můžete objednat přímo v našem e-shopu.

V současné době spolupracujeme s asi 15 vyšívacími babičkami ze všech koutů České republiky. Níže si můžete přečíst profily některých z nich.

Naše vyšívací babičky

Ilona

Paní Ilona žije v Brně, má dvě děti a čtyři vnoučata. Její život byl vždy spojený s hudbou a dětmi – od r. 2003 je v invalidním důchodu, ale do té doby pracovala jako ředitelka a učitelka v mateřské škole a vyučovala hudební výchovu na gymnáziu a ZUŠ. Nejraději hraje na klavír, ale umí i na saxofon, zobcovou a příčnou flétnu a kytaru. Z ručních prací ji kromě výšivky nejvíce baví výroba panenek waldorfského typu, látkových košíčků a patchworkových dek.

Jitka

Paní Jitka patří mezi naše nejmladší vyšívací babičky. Téměř celý profesní život pracovala jako mzdová účetní, v současné době je v částečném invalidním důchodu, v domácnosti a věnuje se svému vnoučkovi. Vyšívání jí ze všech ručních prací dnes přináší největší radost. Nejlépe se jí z našich vzorů vyšívá geometrický rys – i když techniku malba jehlou začala používat až při vyšívání právě našich vzorů. Když paní Jitka nevyšívá, věnuje se cykloturistice, obnově turistických tras, čte, luští křížovky, ale také ručně přepisuje obecní kroniku.

Hana

Vyšívání se Hana věnuje už dobrých 20 let – vyšívaly jak babička, tak i její maminka a tak bylo logické, že převezme pomyslnou štafetu. Věnuje se také turistice, historii a taky dalších výtvarným činnostem (mimo jiné i kreslí). Zabývá se také astrologií. Paní Hana byla jednou z našich prvních vyšívacích babiček. Nejraději vyšívá obrazy nebo kabelky. V životě razí heslo, že člověka dokáže nejvíc nakopnout to, když se může potkat s osobami podobného ražení a může s nimi u práce vykládat, ukázat si, co koho zaujalo, navzájem se inspirovat a hecnout se, aby člověk dokázat to, co chce.

Milena

Paní Milena pochází z Těšínska a nyní žije na Hané. Pracovala v Čedoku, pak jako průvodkyně i pro jiné cestovní kanceláře. Dokonce i jednu cestovní agenturu založila, nyní ji vede její dcera.
Před 39 lety jí učarovaly bonsaje. Pěstování bonsají a cestování však nejde k sobě, takže jeden koníček musel skončit a paní Milena zůstala věrná jen bonsajím.
Od jara do podzimu vládnou bonsaje: paní Milena je nejen pěstuje, ale také organizuje výstavy na zámcích v okolí.
Po  zazimování bonsají v říjnu se věnuje pletení a vyšívání. První gobelín vyšila v pěti letech, postupně se naučila jiné techniky – richelieu, plná či křížková výšivka, výřezová výšivka. Malbu jehlou vyzkoušela až jako naše vyšívací babička.
Spolupráce se Zašívárnou ji podle jejích slov velmi posunula, hlavně co se týká různých vyšívacích vychytávek.
Její dvě dcery se „nepotatily“, zato nejmladší desetiletý vnuk (z celkem pěti) je velmi šikovný na vyšívání i pletení.
Paní Milena ctí citát J. A. Komenského: „Komukoliv prospívat můžeš, prospívej rád….

Jana

Paní Jana pochází z Velkého Meziříčí. Mimo jiné pracovala 42 let na poště a proto si u ručních pracích hlavně odpočívala. Má dvě dospělé děti a 5 vnoučat která si užívá co to jde.
V důchodu je zatím krátce a užívá si naplno všechny své koníčky. Dřív hodně šila, paličkovala a vyšívala. K vyšívání se po letech opět vrátila a moc ji baví. Paní Jana také vyrábí sochy, navléká korálky a šije šperky, drátuje, háčkuje a maluje. Rozhodně nemá čas se nudit. Taky má ráda společnost své rodiny nebo kamarádů, práci na zahradě, jízdu na kole a lenošení u moře.

Marie

Paní Marie žije v Hlučíně na Opavsku a žije sice sama, ale díky své rozvětvené rodině rozhodně osamělá není. Má 4 děti a 8 vnoučat. Většinu života pracovala jako prodavačka, ale několik let se profesionálně věnovala i řemeslné práci – vyráběla drobné skleněné vitráže. I když už je několik let v důchodu, rozhodně nezahálí: pokud se zrovna nevěnuje rodině, tráví celé dny nejrůznější výtvarnou a rukodělnou činností. Paní Marie je jednou z našich nejrychlejších a nejpreciznějších vyšívacích babiček, rády se proto na ni obracíme s nejrůznějšími výšivkami na zakázku.

Valéria

Paní Valéria je naše jediná slovenská vyšívací babička. Pochází z města Partizánské, ale už více než 40 let žije v Trstené na Oravě. Z balkónu svého bytu vidí na vrcholky Západních Tater a ty také vystihují její celoživotní vášeň – horské túry. Ty už ve svém věku musela trochu omezit, ale cestování ji stále baví.
Paní Valéria pracovala většinu života jako účetní a asi odtud si odnesla velkou pečlivost i při ručním tvoření. Pro Zašívárnu hlavně šije interiérové a jiné doplňky.
Valéria má dva syny a dvě vnoučata.

Eva

Eva pracuje jako zdravotní sestra, i když už by mohla být v důchodu.
Vyšívá pro radost, je to pro ni relax a odpočinek. Baví ji vytvářet vzory, klást steh vedle stehu ji přináší uklidnění.
Při vyšívání často poslouchá televizi.
Každý její den je zcela jiný. Svůj čas dělí mezi zaměstnání, domácnost, vnoučata, zahradu a spoustu jiných věcí.
Jejím přáním je radost druhých, kteří si výšivku zakoupí.

Nebojte se nás zeptat
Volejte Šárce na 777551848 nebo nám napište rovnou tady:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva