Vyšívací babičky

Neumíte nebo nechcete tvořit?
Každý z výrobků z našeho blogu si u nás můžete objednat už hotový. Můžete si také objednat i výšivku na přání, třeba na oblíbený kus oblečení.

Vaše peníze neskončí v Číně
Výrobu produktů zadáváme našim „vyšívacím babičkám“. Jejich práci honorujeme, ale často je pro ně největší odměnou právě to, že mohou někomu udělat radost. Svým nákupem tak zároveň uděláte dobrý skutek a potěšíte dámy, které ruční práce ovládají s lehkostí a bravurou pravých mistryň.

Zvládneme i větší zakázku, třeba pro vaši firmu.

Jak to funguje
Všechny výšivky zhotovujeme na zakázku, po objednání vám tedy pošleme e-mail s pravděpodobnou dobou dodání. Pokud na zhotovení spěcháte, prosím napište do poznámky v objednávce, kdy byste ji potřebovali.

Řadu našich výrobků si můžete objednat přímo v našem e-shopu.

V současné době spolupracujeme s asi 15 vyšívacími babičkami ze všech koutů České republiky. Níže si můžete přečíst profily některých z nich.

Naše vyšívací babičky

Ilona

Ilona_webPaní Ilona žije v Brně, má dvě děti a čtyři vnoučata. Její život byl vždy spojený s hudbou a dětmi – od r. 2003 je v invalidním důchodu, ale do té doby pracovala jako ředitelka a učitelka v mateřské škole a vyučovala hudební výchovu na gymnáziu a ZUŠ. Nejraději hraje na klavír, ale umí i na saxofon, zobcovou a příčnou flétnu a kytaru. Z ručních prací ji kromě výšivky nejvíce baví výroba panenek waldorfského typu, látkových košíčků a patchworkových dek.

Jana

IMG_1200_upr_webPaní Jana má 3 děti a 5 vnoučat. K ručním pracem ji přivedla její maminka (která se vyučila pánskou krejčovou ve Vídni) a věnovala se jim i jako učitelka v mateřské školce, kde pracovala více než 15 let. Není jí cizí žádná vyšívací technika a kromě vyšívání umí plést, háčkovat, šít i paličkovat. Od jara do podzimu zahrádkaří a po celý rok ráda čte, chodí do divadla i na výlety a cvičí jógu.

Jitka

Paní Jitka patří mezi naše nejmladší vyšívací babičky. Téměř celý profesní život pracovala jako mzdová účetní, v současné době je v částečném invalidním důchodu, v domácnosti a věnuje se svému vnoučkovi. Vyšívání jí ze všech ručních prací dnes přináší největší radost. Nejlépe se jí z našich vzorů vyšívá geometrický rys – i když techniku malba jehlou začala používat až při vyšívání právě našich vzorů. Když paní Jitka nevyšívá, věnuje se cykloturistice, obnově turistických tras, čte, luští křížovky, ale také ručně přepisuje obecní kroniku.

Štefánia

Paní Štefánia je původem ve Slovenska, ale již více než 15 let žije v Praze. Má dvě dospělé děti. Celý život pracovala jako administrativní pracovnice. Ve volném čase ráda čte, jezdí na poznávací zájezdy (naposledy byla s manželem v Itálii), objevuje české a slovenské hrady a zámky, ráda také pracuje na zahrádce nebo luští křížovky. Vyšívání přímo miluje, moc ji uklidňuje a zapomíná při něm na všední starosti. Z našich vzorů nejraději vyšívá barevné anatomické srdce.

Anna

Paní Anna žije v Brně, má dceru a jednu vnučku. Přes 20 let byla lektorkou v autoškole, k silnicím a vozidlům všeho druhu ji to táhlo vždy. K těm motorovým, i těm bez motoru – v letech 1971-1973 byla dokonce československou reprezentantkou v dráhové cyklistice a později byla i automobilovou závodnicí. Pro Zašívárnu nejčastěji vyšívá různá geometrická zvířata, z nichž nejraději má vlky. Ale i od nich si ráda někdy odpočine a občas si tak „vystřihne“ i nějakou specialitku, naposledy třeba stafordšírské uzly na pánské kšandy a motýlky.

Marie

Paní Marie žije v Hlučíně na Opavsku a žije sice sama, ale díky své rozvětvené rodině rozhodně osamělá není. Má 4 děti a 8 vnoučat. Většinu života pracovala jako prodavačka, ale několik let se profesionálně věnovala i řemeslné práci – vyráběla drobné skleněné vitráže. I když už je několik let v důchodu, rozhodně nezahálí: pokud se zrovna nevěnuje rodině, tráví celé dny nejrůznější výtvarnou a rukodělnou činností. Paní Marie je jednou z našich nejrychlejších a nejpreciznějších vyšívacích babiček, rády se proto na ni obracíme s nejrůznějšími výšivkami na zakázku.

Nebojte se nás zeptat
Volejte Hance na 607563452 nebo Šárce na 777551848.
Nebo nám napište rovnou tady:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva