Údržba a materiál

Chceme, aby vám výšivky vydržely
Všechny vyšívací příze, které používáme pro naše výrobky i do tvořicích sad, jsou stálobarevné a je možné je prát až na 90 stupňů. Naprostá většina bavlnek je navíc českého původu (až na některé speciální, např. neonové příze). Výšivky můžete prát bez obav v pračce. Na fotce například vidíte polštář s výšivkou geometrické lišky, který už pračkou opakovaně prošel.

vypraná liška_web

Samozřejmě prosím věnujte pozornost instrukcím pro údržbu např. u povlaků a dalšího materiálu, na který vyšíváte.

Výrobky s nažehlovací fólií perte nejlépe v ruce. Pokud je pro vás ruční praní velká bariéra, pak v pračce s programem na jemné prádlo, teplotu do 30 stupňů a naruby. Žehlete vždy z rubové strany, aby se vám fólie nepřichytila na žehličku.
Výšivky pro pěkný plastický efekt žehlete také vždy z rubové strany.

A aby se vám dobře tvořilo
Veškerý materiál do našich tvořicích sad pečlivě vybíráme, aby se vám s ním dobře pracovalo. Nikdy nenabízíme nic, co bychom samy nevyzkoušely. Otestovaly jsme tak za vás například:
– ostrost a tu správnou velikost ručních vyšívacích jehel John James z Anglie pro námi používané příze
– typ fixky, kterou nejlépe překreslíte vzor na rozpustnou fólii a zároveň poté beze zbytku vyperete
– kvalitu závitů u bubínků i to, aby dřevěné kruhy byly pěkně hladké, nezadrhávaly se o ně nitě a dobře se držely v ruce

Veškeré tkaniny, na které se chystáte vyšívat (ať už námi dodané nebo vlastní), nejprve vyperte a vyžehlete. I když se látka po prvním praní srazí třeba jen minimálně, nestojí to za to, aby vám výsledné dílo pokazila.

Přejeme pěkné tvoření a hodně radosti z hotových výrobků!