Maskování katastrof

Dušíci na myší batoh

14.9.2015

Skvělý způsob, jak zamaskovat třeba díru v oblíbeném batohu (ten můj prožrala na letním táboře myš, která neomylně vyčenichala i zapomenutou hrušku), je vyrobit si vlastní záplatu.

DSCN7886

Samozřejmě pokud nejste opravdu otrlí a nezvolíte jednu ze zažehlovacích záplat, které jsou dostupné v galanteriích:

detske-nazehlovaci-zaplaty-big

(Zdroj: http://www.4econ.cz/detske-nazehlovaci-zaplaty/)

Pokud si ale chcete užít i trochu té antidepresivní terapie, je ideální křížková výšivka – řada jednoduchých vzorů je přesně v záplatovité velikosti a křížková výšivka je zároveň dost pevná na zamaskování i sebevětší katastrofy.

Další nespornou výhodou je, že pro křížkovou výšivku potřebujete opravdu minimální zručnost. Stačí si kanavu dobře upnout do bubínku a pak už jen počítat. A křížkovat a křížkovat a křížkovat… je to výborná meditace, protože kromě toho počítání se nemusíte soustředit už vůbec na nic. A výsledek i tak vypadá dost dobře!
A s trochou pomoci v začátcích zvládne křížkovou výšivku i vaše děcko.

Na fotce vidíte, jak jsem zamaskovala onu myší díru záplatou s mými oblíbenými lesními duchy Kodama z japonské pohádky Princezna Mononoke.

DSCN7911
Potřebné vybavení si můžete koupit u nás v e-shopu, vzor i s návodem přikládáme do každého kompletního antidepresivního setu (vhodné pro pokročilé i úplné začátečníky).

Klikni a kup vyšívací sadu

Klikni a dušíky ti vyšije babička

Také by se vám mohlo líbit