Brutální romantika

Zašívárna má dva

23.11.2017

První krůčky, první slova, první zoubek a první boule. S tím na nás nechoďte, to už máme dávno za sebou. Slavíme druhé narozeniny a máme z toho ohromnou radost! Druhé narozeniny jsou totiž stvrzením toho, že ty první nebyly jen náhoda.  Co všechno se v Zašívárně během druhého roku událo?

Po rozdvojení se na brněnskou a pražskou divizi pokračujeme ve sbírání logistických zkušeností, které se nám s rozrůstající Zašívárnou hodí čím dál tím víc. Vyšívacích babiček už s námi spolupracuje 15 a uhlídat tolik ženských?  To chce jasný, strukturovaný plán! Objednávek na zakázku se nakupilo požehnaně a díky babičkám šlo vyšívání jedna báseň. Tvořily jsme dětské sedací polštáře pro pražskou Scio školu, zástěrky na přehlídku svěží polské kultury Bardzo fajný festival, pašmíny pro skautský oddíl… Byly jsme také vyšívanou součástí dvou svatebních výbav nevěst Terezy a Báry. Vedle toho jsme doplnily e-shop hotovými výšivkami, kde nechybí polštářky s kamarádem rysem do každé rodiny ani srdcervoucí trička.

Sedací polštáře pro pražskou Scio školu.

Sedací polštáře pro pražskou Scio školu.

Svatební pásek pro nevěstu Terezu.

 Ale co je vůbec nejdůležitější: už je nám dost na to, abychom šly do světa.  A tak jsme po prvním odvážném workshopu na loňském design marketu Le Rendez Vous uspořádaly další čtyři. Jeden v Praze, v Pokoji č. 10, a tři v Brně: v bývalém Pokojíku (dnešní THÉO & COMPANY), v Place Store a zatím poslední v Brně-Medlánkách – workshop pro maminky a dcery. Zatím je to pro Brno 4:1, ale nebojte, v Praze se zase něco chystá. V listopadu jsme se také vrátily na letošní ročník Le Rendez Vous a celý kruh se tak, k druhým narozeninám, symbolicky uzavřel.

Také se o nás začaly šířit zvěsti, z čehož máme velkou radost. Před loňskými Vánocemi jsme se objevily v týdeníku Respekt, následoval článek ve Vlastě, díky kterému jsme navázaly kontakty s novými vyšívacími babičkami, napsal o nás i Nový prostor a magazín Kreativ.

Zašívárna se z druhých narozenin plynule přehoupla do třetího roku a symbolicky jsme si nadělily třetí členku našeho týmu – Aničku. Anička bude naše pravá ruka na vše a už se moc těšíme, až začneme chrlit novinky jak na běžícím páse:)

Děkujeme vám všem, že jste s námi. Že nás podporujete, že nás sledujete, že nás vyšíváte a hlavně, že svým vyšíváním šíříte radost do světa. O tom totiž celá Zašívárna vždycky byla a i do třetice bude.

Také by se vám mohlo líbit