V lese

Kde lišky dávají dobrou noc

11.11.2015

Tenhle polštář je vlastně klasická ukázka IKEA hacku. Vezmete úplně obyčejný polštář z IKEA (nebo taky odkudkoliv jinud – KIKA hacking nebo Matějovský hacking funguje určitě úplně stejně) a vyšijete na něj, co chcete. Třeba lišku. Třeba geometrickou.

Menší trojúhelníky by šly vyšívat dlouhým stehem, ale my jsme chtěli trojúhelníky výraznější a tam by už dlouhé stehy při sebelepší snaze “plandaly”. Ukázalo se ale, že právě pro trojúhelníky je ideální tzv. malba jehlou. Touto technikou, kterou můžete znát spíš z perfektně vystínovaných květů na ubruse vaší babičky, jdou právě geometrické tvary vyplnit dost dobře, a to i ve velkých plochách a při perfektním zachování požadovaného tvaru.


Tenhle konkrétní polštář z IKEA je tkaný poměrně volně, proto jsme ho pro vyšívání podžehlili vlizelínem a potom lišku vyšívali přes šablonu nakreslenou na voděrozpustné folii. Možná se to nezdá, ale tahle zábava vám vydrží na opravdu dlouho – a i přesto nestihne nudit, protože se neustále bavíte vybíráním správných barev a jejich kombinací na jednotlivé části lišky.

Pokud byste si nevěřili, kupte si naši sadu s už namíchanými barvami perlovek a návodem s barevnou předlohou.

Klikni a kup bílý polštář s liškou

Klikni a kup béžový polštář s liškou

Klikni a kup nášivku s liškou na bílém pozadí

Klikni a kup nášivku s liškou na černém pozadí

 

 

Také by se vám mohlo líbit