Brutální romantika V lese

Origami jeřábi

13.10.2017

Skládání origami propadl aspoň jednou za život každý tvořivý a kreativní člověk. Někdo dokonce natolik, že určitou část svého života strávil zavřený v pokojíčku, ze kterého se ozývalo pouze šustění papíru a tiché nadávky, když se zavedený postup doporučený odbornou japonskou literaturou nesetkal s úspěchem a pochopením zpoceného snaživého českého skládače. Z tohoto období, které je naštěstí vždy jen dočasné, si ale člověk přesto všechno odnese doživotní lásku k origami vzorům.

Jeřábi patří v japonské symbolice k nejvíc používaným vzorům. Papíroví origami jeřábi se skládají po stovkách a spojují se do dlouhých řetězů, které můžete vidět na branách mnohých japonských chrámů a svatyň, ale také třeba v nemocnicích, kde mají přinést štěstí pacientům. Málo se už ví, že jeřábi jsou také svatebním symbolem – nejčastěji ve spojení s želvou. Oba motivy symbolizují dlouhověkost a na svatebních látkách se nacházejí v páru (želvu často symbolizuje pouze její šestiúhelníkový krunýř).

Když nás oslovila kamarádka Bára s prosbou o výšivku na svatební kabátek, tak jsem nemusely dlouho přemýšlet, co jí vyšijeme – Bára totiž žila rok v Japonsku a až nekriticky miluje vše japonské.

Origami ptáčci se nám natolik zalíbili, že jsme je vyšily ještě na polštář a udělaly z nich dvě parádní nášivky.

Vše si můžete koupit v našem e-shopu. A kdyby vás svrběla ruka a chtěli jste si japonské jeřáby sami někam vyšít, tak si můžete pořídit naši tvořicí sadu, kde najdete vše, včetně podrobného návodu.

Klikni a kup tvořicí sadu s origami ptáčky

Klikni a kup polštář s origami ptáčky

Klikni a kup nášivky s origami ptáčky

Také by se vám mohlo líbit