Klasika jinak

Vezmi svou babičku zdarma na workshop

28.2.2020

Vyšívací babičky tvoří nedílnou součást naší Zašívárny. Všechny výšivky, které pocházejí z naší dílny – ať už s našimi vzory a návrhy anebo na objednávku od vás – vyšívají právě ony. Díky nim se ze Zašívárny stává projekt, kde se i senioři mohou cítit užiteční, být stále aktivní a v neposlední řadě – ne tolik vzdálení naší mladší generaci.

V dnešní době senioři tvoří téměř 1/3 obyvatelstva, z nichž značná část bojuje s pocity osamění, neužitečnosti nebo jim chybí nové podněty a vize do budoucna. Těší nás, že v Zašívárně nabízíme prostor k seberealizaci právě starším lidem a podporujeme je tak v jejich aktivním životním stylu i v důchodu.

Dotovaná místa na workshopech

Od letošního roku jsme se rozhodly nabídnout kreativní vyžití i dámám a pánům, kteří si chtějí vyzkoušet vyšívání na některém z našich workshopů. Na každém kurzu budeme mít vyhrazená 2 „dotovaná“ místa, která jsou určená pro seniory, kteří k nám chtějí přijít, společně si zavyšívat a třeba se naučit i něco nového. Tato místa jsou pro babičky a dědečky zcela zdarma.

První babička dotovaného místa už využila a naučila se japonskou techniku sashiko na únorovém workshopu.

Jak to prakticky funguje?

Při rezervaci vašeho místa na workshop nám prosím o vaší babičce (nebo dědečkovi) napište do poznámky, abychom jí mohly místo rezervovat. A pro jistotu: jako „babičku“ počítáme v Zašívárně člověka, který pobírá starobní (případně invalidní) důchod.

Chci jít s babičkou na workshop

Také by se vám mohlo líbit