Nezařazené

Šly jsme do toho – chceme otevřít sdílenou vyšívací dílnu

5.5.2019

Tento nápad v hlavě nosíme vlastně od samého počátku Zašívárny. Vždycky jsme toužily po tom, mít se kam zašít – po nějakém pěkném kreativním prostoru, kde budeme moct pracovat, experimentovat s látkami, šít a vyšívat. A kde nebudeme sami. Součástí Zašívárny jsou totiž také naše vyšívací babičky, které s rostoucí poptávkou po ručních výšivkách mají čím dál víc práce a rozhodně by jim pomohlo mít pracovní místo, kde budou moct nerušeně šít, vyšívat a kompletovat naše vyšívací sady. To vše a ještě o trochu víc pro nás totiž dělají. Spousta z nich žije osamoceně a v dílně se budou setkávat nejen s námi, ale také mezi sebou a s našimi zákazníky. Proto bychom letos rády otevřely sdílenou vyšívací dílnu.

 

Už loni na podzim jsme si řekly, že bychom mohly zkusit spustit crowdfundingovou kampaň a vybrat peníze na počáteční provoz a vybavení dílny. Po 3 letech fungování projektu se totiž  naše domácnosti proměnily ve skladiště bavlnek, látek a jiného materiálu. Zároveň se rozrostly řady našich vyšívacích babiček a všechny už se k nám do obýváků nevejdou. Chceme jim i sobě poskytnout prostor pro kreativní práci, ale také pro společná setkávání a výuku ručních prací. A proč to všechno děláme? Protože nám Zašívárna a naše vyšívací babičky prostě dávají velký smysl – nedělat něco jen pro vlastní potěchu a zisk, ale i pro druhé. S vaší pomocí bychom rády dílnu vybavily potřebným vybavením, především nábytkem (stoly, židle, regály), šicími a vyšívacími potřebami.

A tak jsme do toho šly. Na portálu HitHit jsme vyladily všechny odměny a do 17. května máme čas vybrat od našich fanoušků, podporovatelů a zákazníků cílovou částku 100.000 Kč.

Pokud se vám Zašívárna a celá její myšlenka líbí, budeme moc rády za podporu – ať už formou peněžního příspěvku na HitHitu anebo sdílení a šíření našeho projektu mezi další lidi.

 

Chci podpořit vznik vyšívací dílny

 

 

Také by se vám mohlo líbit