Maskování katastrof

Skvrny od vína na ubruse

26.10.2016

„Skvrn a špíny se zbavíš!“ hlásá známá reklama. A my říkáme – NE! Skvrny i jiné nehody se mohou stát inspirativní abstrakcí, jak jsme ostatně ukázali už na příkladu s dečkou po babičce.

Lidé si lámou hlavu s tím, jak být co nejoriginálnější, jak vymyslet co nejnápaditější vzory a motivy, a přitom lehce přehlédnou, že to nejzajímavější mají rovnou pod nosem: obtisk talíře po ranní snídani, kroužek od hrníčku s kávou, zmuchlané pyžamo, mraky na obloze nebo třeba popraskaná omítka (její kouzlo vlastně odhalil od Vladimír Boudník).

DSCF0104

Myslíme si, že především matky ocení metodu „udělat z nedostatku přednost“ – nemusí se stresovat neustálým praním pokecaných věcí nebo dětských malůvek na oblečení. Naopak – dětské kresby jsou nejlepší design!

0f0c42f86ce502c3e54a0d227f482861

(Zdroj: Pinterest)

My razíme směr „co se má stát, stane se – bavlnka na skvrny snese se“. Takže klidně bez obav bryndejte – vínem, kávou, čajem – a pak si vzniklé skvrny vyšijte. Věřte, že budete originálnější a nejméně vystresovanou osobou ve vašem okolí. Protože jak potvrzují mnohé vědecké studie, ruční práce mají blahodárný účinek na naši psychikou pohodu.

DSCF0091

A pokud máte ve svém okolí pořádkumilovné a čistotné lidi – neplačte, můžete si skvrny vytvořit sami s naší tvořicí sadou:

Klikni a kup vyšívací sadu

Klikni a kup hotový ubrus se skvrnami

Také by se vám mohlo líbit