Brutální romantika

Magnólie aneb Pocta malbě jehlou

26.9.2019

Malba jehlou je rozhodně jedna z našich nejoblíbenějších vyšívacích technik. Je to ta největší klasika – jestli měla vaše babička nějakou květinovou výšivku, skoro určitě byla vyrobena právě touto vyšívací technikou. 

My jsme si malbu jehlou od začátku přizpůsobily pro své potřeby – byl jí vyšitý náš úplně první “zašívárenský” vzor, geometrická liška. Malba jehlou nám dokázala, že je naprosto variabilní technikou, která se dá skvěle využít i pro současnou výšivku, a to doslova jakýchkoliv tvarů. Malba jehlou prostě unese všechno. 

Malbou jehlou jsme vyšily devět našich geometrických zvířat (a desátý jednorožec byl vyroben v jediném provedení na zakázku) a použily ji ještě na řadu dalších výšivek vyrobených kombinovanou technikou. A pak jsme si řekly, že když klasiku – tak klasiku. A vyloupla se ta nejpravověrnější jehlou malovaná magnólie. 

Tohle je prostě ta pravá malba – prolínání barev, stínování, pro které neexistuje žádná barevná předloha, vyšíváte čistě podle vlastní fantazie ohraničené jen okraji okvětních lístků. Chuťovka pro pokročilé.

 

Chci si vyšít magnólii

Chci, aby mi magnólii vyšila babička

Také by se vám mohlo líbit