Povýšení nudných kusů

Zástěra pro buchtu

18.8.2016

Znáte pojem “upcycling”? To je v podstatě takový nový trendy termín pro recyklaci a opětovné využívání věcí a materiálů, které byste jinak vyhodili. Termín se hojně vyskytuje v souvislosti s módou, hlavně s udržitelnou módou – takovou, která nezatěžuje životní prostředí. Někdy se jí také říká “slow fashion”, tedy opak “fast fashion”, která oblečení konzumuje jako hot dog. Slow fashion propaguje lokální módu z kvalitních materiálů, která vám padne jako ulitá a navíc vydrží věky.

DSCF0828_upr_web
A právě upcyclingem jsme se inspirovaly při výrobě zástěry pro jednu nadšenou kuchařku. Zástěrka samotná pochází z malého krámku Recycle with love ve známém hipsterstadtu Praha – Letná. Tradiční modrotisk si říkal o nějaké barevné vylepšení – povýšení folklórního motivu na novou, moderní úroveň. To splnil nápis “buchta” na kapsičce (v pražské hantýrce to je označení pro holku – ale bacha! – je fakt rozdíl, když to používá kluk nebo když tak holka označuje sama sebe) a z tradiční zástěry se stala vysoce módní a nepřehlédnutelná záležitost:) A abychom celou recyklaci dotáhly do detailu, tak jsme k vyšívání použily bavlnky zakoupené z druhé ruky v bazaru.

Bára_web

Obdarovaná kuchařka Bára.

V rámci upcyclingu chystáme celou kolekci, tak nás sledujte a těšte se!
A pokud toužíte po podobném anebo třeba úplně jiném kousku, ať už zástěře, tričku, sukni nebo ubrusu, a chtěli byste si ho nechat vyšít od našich vyšívacích babiček, klikněte na tlačítko níže.

Klikni a zástěru ti vyšije babička

Také by se vám mohlo líbit